«Σφαγή» έγινε στην «Λεωφόρο» για να κερδίσει ο ΠΑΟ την Λάρισα στο ντέρμπι…παραμονής, στο οποίοι οι «πράσινοι» χρειάστηκαν τη βοήθεια του διαιτητή Κουτσιαύτη για να κερδίσουν με 2-1

Αρχικά τους δόθηκε  ένα ανύπαρκτο πέναλτι για να γίνει το 1-0, με τον Μολέδο να πέφτει εύκολα μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ, αλλά το αποκορύφωμα ήταν στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης όταν ο Περόνε σκόραρε  για το 1-2 από κανονική θέση και το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ!

Έτσι λίγο μετά ο Παναθηναϊκός με τη βοήθεια και της τύχης κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1.

Τόσο στο ημίχρονο του αγώνα, όσο και μετά το τέλος η Λάρισα έβγαλε διαδοχικές ανακοινώσεις διαμαρτυρίας για την διαιτησία.

Ο προπονητής της θεσσαλικής ομάδας, μίλησε για «σφαγή» και για κάλπικη νίκη του Παναθηναϊκού, ο οποίος μπορεί να κέρδισε την κατηγορία μ΄αυτό το αποτέλεσμα.

Γι αυτό έβγαλε ανακοίνωση η Λάρισα για την «σφαγή». Λογικό ήταν. Ο διαιτητής έδωσε ένα πέναλτι που δεν ήταν και ακύρωσε ένα κανονικό γκολ για τους Θεσσαλούς. Δηλαδή…τι άλλο να έκανε για να κερδίσει ο Παναθηναϊκός.

Αυτό εννοούσαν προφανώς όταν έλεγαν …φέρτε πίσω τις Κυριακές μας!