To ντέρμπι της Τσέλσι με την Μάντσεστερ Γιουν. στις 18:30 το απόγευμα της Κυριακής ξεχωρίζει όχι μόνο στην Αγγλία , αλλά σε όλα τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα…

Bundesliga – 11η αγωνιστική

Παρασκευή

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Βέρνερ (21:30)

Σάββατο

Λειψία – Ανόβερο (16:30)

Φράιμπουργκ – Σάλκε

Γκλάντμπαχ – Μάιντς

Άουγκσμπουργκ – Λεβερκούζεν

Αμβούργο – Στουτγκάρδη

Ντόρτμουντ – Μπάγερν (19:30)

Κυριακή

Κολωνία – Χόφενχαϊμ (16:30)

Βόλφσμπουργκ – Χέρτα (19:00)

Premier League – 11η αγωνιστική

Σάββατο

Στόουκ – Λέστερ (14:30)

Χάντερσφιλντ – Γουέστ Μπρομ (17:00)

Νιούκαστλ – Μπόρνμουθ

Σαουθάμπτον – Μπέρνλι

Σουόνσι – Μπράιτον

Γουέστ Χαμ – Λίβερπουλ (19:30)

Κυριακή

Τότεναμ – Κρίσταλ Πάλας (14:00)

Μάντσεστερ Σίτι – Άρσεναλ (16:15)

Τσέλσι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:30)

Έβερτον – Γουότφορντ

Serie A – 12η αγωνιστική

Σάββατο

Μπολόνια – Κροτόνε (19:00)

Τζένοα – Σαμπντόρια (21:45)

Κυριακή

Ίντερ – Τορίνο (13:30)

Κιέβο – Νάπολι (16:00)

Γιουβέντους – Μπενεβέντο

Φιορεντίνα – Ρόμα

Λάτσιο – Ουντινέζε

Κάλιαρι – Βερόνα

Αταλαντα – ΣΠΑΛ (19:00)

Σασουόλο – Μίλαν (21:45)

Primera División – 11η αγωνιστική

Παρασκευή

Μπέτις – Χετάφε (22:00)

Σάββατο

Βαλένθια – Λεγανές (14:00)

Ντεπορτίβο – Ατλέτικο (17:15)

Αλαβές – Εσπανιόλ (19:30)

Μπαρτσελόνα – Σεβίλλη (21:45)

Κυριακή

Λεβάντε – Ζιρόνα (13:00)

Θέλτα – Αθλέτικ Μπιλμπάο (17:15)

Ρεάλ Σοθιεδάδ – Έιμπαρ (19:30)

Βιγιαρεάλ – Μάλαγα

Ρεάλ – Λας Πάλμας (21:15)

Ligue 1 – 12η αγωνιστική

Παρασκευή

Ρεν – Μπορντό (21:45)

Σάββατο

Ανζέρ – Παρί Σεν Ζερμέν (18:00)

Μονακό – Γκινγκάμπ (21:00)

Ναντ – Τουλούζ

Μονπελιέ – Αμιάν

Τρουά – Στρασμπούρ

Κυριακή

Νις – Ντιζόν (16:00)

Μαρσέιγ – Καέν (18:00)

Μες – Λιλ

Σεντ Ετιέν – Λιόν (22:00)

Primeira Liga – 11η αγωνιστική

Παρασκευή

Σετούμπαλ – Άβες (22:30)

Σάββατο

Τοντέλα – Μποαβίστα (18:00)

Μορεϊρένσε – Πορτιμονένσε

Εστορίλ – Ρίο Άβε (20:15)

Πόρτο – Μπελενένσες (22:30)

Κυριακή

Σάβες – Πάσος Φερέιρα (18:00)

Φεϊρένσε – Μαρίτιμο

Γκιμαράες – Μπενφίκα (20:00)

Σπόρτινγκ – Μπράγκα (22:15)

Eredivisie – 11η αγωνιστική

Παρασκευή

Σπάρτα – Χέρενφεν (21:00)

Σάββατο

Άλκμααρ – Βίλεμ (19:30)

Εξέλσιορ – Ρόντα (21:45)

Χεράκλες – Χρόνινχεν

Φένλο – Μπρέντα (21:45)

Κυριακή

Ντεν Χάαχ – Φέγενοορντ (13:30)

Άγιαξ – Ουτρέχτη (15:30)

Φιτέσε – Τσβόλε

Αϊντχόφεν – Τβέντε (17:45)

SüperLig – 11η αγωνιστική

Παρασκευή

Γαλατάσαράι – Γκεντσλέρμπιρλιγί (19:00)

Σάββατο

Κάισερισπορ – Τράμπζονσπορ (13:00)

Κασίμπασα – Μπούρσασπορ

Αντάλιασπορ – Καράμπιουκσπορ (15:30)

Οσμάνλισπορ – Φενέρμπαχτσε (18:30)

Κυριακή

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ – Αλάνιασπορ (13:00)

Μαλάτιασπορ – Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (15:30)

Γκιόζτεπε – Μπεσίκτας (18:30)

Σίβασπορ – Κόνιασπορ

Pro League – 14η αγωνιστική

Παρασκευή

Γάνδη – Σταντάρ Λιέγης (21:30)

Σάββατο

Γκενκ – Λόκερεν (19:00)

Μέχελεν – Κόρτραϊκ (21:00)

Σιντ Τρούιντεν – Όιπεν

Βάασλαντ Μπέβερεν – Μουσκρόν (21:30)

Κυριακή

Άντβερπ – Σαρλερουά (15:30)

Άντερλεχτ – Μπριζ (19:00)

Οστάνδη – Ζούλτε Βάρεχεμ (21:00)

Scottish Premier League – 13η αγωνιστική

Σάββατο 12/08

Κιλμάρνοκ – Χαρτς 0-1 (6′ Γκονσάλβες)

Σάββατο 04/11

Σεντ Τζόνστοουν – Σέλτικ (14:30)

Ρέιντζερς – Πάρτικ Θισλ (17:00)

Χάμιλτον – Αμπερντίν

Χιμπέρνιαν – Νταντί

Ρος Κάουντι – Μάδεργουελ

Κύπρος – 11η αγωνιστική

Σάββατο

Ανόρθωση – Ολυμπιακός (17:00)

Δόξα – Εθνικός Άχνας (18:00)

Άρης – Ομόνοια (19:00)

Κυριακή

ΑΠΟΕΛ – Πάφος (16:00)

Νέα Σαλαμίνα – Ερμής

ΑΕΛ – Αλκή (17:00)

ΑΕΚ – Απόλλων (18:00)