Το αήττητο σερί του σε όλες τις  εγχώριες διοργανώσεις διεύρυνε ο Ολυμπιακός, καθώς νίκησε στη Λευκάδα την τοπική Νίκη με σκορ 75-60,  στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Θρύλου παρότι ένιωσε την πίεση των γηπεδούχων για ένα ημίχρονο, ανέβασε ρυθμούς στην τρίτη περίοδο, «έχτισε» τη διαφορά σε αυτό το διάστημα (προηγήθηκε με 16 πόντους στο 36-52) και κατέκτησε ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα.

Πρώτη σκόρερ του Ολυμπιακού η Εβίνα Μάλτση με 23 πόντους, ενώ την ακολούθησε η Ιβόν Άντερσον με 11 πόντους.

Tα δεκάλεπτα: 14-20, 31-38, 47-59, 60-75

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Πολίτη, Τελίδου 4, Γουάτιντ 16 (1), Αρώνη, Τσαμπούρη, Μπάρκα Αθ., Ντάναμ 25 (1), Αούστρια 9 (1), Τσέρου 6 (1), Μπάρκα Μ., Κοντογεώργου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μίσσας): Μάζιτς 7 (5 ριμπ.), Σταμάτη 3 (1/2 τρ.), Σπυριδοπούλου 7 (1/2 τρ., 7 ριμπ.), Χατζηνικολάου 7 (5 ριμπ., 5 ασ., 2 κλεψ.), Μπαλτά, Μάλτση 23 (3/4 διπ., 4/9 τρ., 3 ριμπ. 3 ασ. 1 κλεψ.), Κοσμά 2, Χαλιβέρα, Σωτηρίου (2 ριμπ., 2 κλεψ.), Καλτσίδου 8 ( 1/2 τρ., 6 ριμπ., 1 ασ., 2 κλεψ, 1 κοψ.), Αντερσον 11 (5/6 διπ., 3 ριμπ., 4 ασ., 3 κλεψ.), Μακόλι 7 (3/5 διπ., 4 ριμπ.)