Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

Serie A – 32η αγωνιστική

Σάββατο

Κάλιαρι – Ουντινέζε (16:00)

Τζένοα – Κροτόνε (19:00)

Κιέβο – Τορίνο

Αταλάντα – Ίντερ (21:45)

Κυριακή

Φιορεντίνα – ΣΠΑΛ (13:30)

Μίλαν – Νάπολι (16:00)

Σασουόλο – Μπενεβέντο

Μπολόνια – Βερόνα

Γιουβέντους – Σαμπντόρια (19:00)

Λάτσιο – Ρόμα (21:45)

Bundesliga – 30ή αγωνιστική

Παρασκευή

Βόλφσμπουργκ – Άουγκσμπουργκ (21:30)

Σάββατο

Χόφενχαϊμ – Αμβούργο (16:30)

Χέρτα – Κολωνία

Λεβερκούζεν – Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Στουγκάρδη – Ανόβερο

Μπάγερν – Γκλάντμπαχ (19:30)

Κυριακή

Σάλκε – Ντόρτμουντ (16:30)

Βέρντερ – Λειψία (19:00)

Δευτέρα

Μάιντς – Φράιμπουργκ (21:30)

Ligue 1 – 33η αγωνιστική

Παρασκευή

Ανζέρ – Νις (21:45)

Σάββατο

Λιόν – Αμιάν (18:00)

Στρασμπούρ – Σεντ Ετιέν (21:00)

Καέν – Τουλούζ

Λιλ – Γκινγκάμ

Ναντ-  Ντιζόν

Ρεν – Μες

Κυριακή

Μονπελιέ – Μπορντό (16:00)

Τρουά – Μαρσέιγ (18:00)

Παρί Σεν Ζερμέν – Μονακό (22:00)

Primera División – 32η αγωνιστική

Παρασκευή

Ζιρόνα – Μπέτις (22:00)

Σάββατο

Σεβίλλη – Βιγιαρεάλ (14:00)

Μπαρτσελόνα – Βαλένθια (17:15)

Λας Πάλμας – Ρεάλ Σοθιεδάδ (19:30)

Λεγανές – Θέλτα

Αθλέτικ – Λα Κορούνια (21:45)

Κυριακή

Έιμπαρ – Αλαβές (13:00)

Ατλέτικο – Λεβάντε (17:15)

Χετάφε – Εσπανιόλ (19:30)

Μάλαγα – Ρεάλ (21:45)

Premier League – 34η αγωνιστική

Σάββατο

Σαουθάμπτον – Τσέλσι (14:30)

Μπέρνλι – Λέστερ (17:00)

Κρίσταλ Πάλας – Μπράιτον

Χάντερσφιλντ – Γουότφορντ

Σουόνσι – Έβερτον

Λίβερπουλ – Μπόρνμουθ (19:30)

Τότεναμ – Μάντσεστερ Σίτι (21:45)

Κυριακή

Νιούκαστλ – Άρσεναλ (15:30)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γουέστ Μπρομ (18:00)

Δευτέρα

Γουέστ Χαμ – Στόουκ (22:00)

Primeira Liga – 30ή αγωνιστική

Παρασκευή

Πάσος Φερέιρα – Μπράγκα (22:30)

Σάββατο

Πορτιμονένσε – Εστορίλ (18:00)

Άβες – Φεϊρένσε

Μποαβίστα – Σάβες (20:15)

Γκιμαράες – Σετούμπαλ (22:30)

Κυριακή

Μαρίτιμο – Μορεϊρένσε (18:00)

Μπενφίκα – Πόρτο (20:00)

Μπελενένσες – Σπόρτινγκ (22:15)

Δευτέρα

Ρίο Άβε – Τοντέλα (22:00)

Eredivisie – 31η αγωνιστική

Παρασκευή

Χεράκλες – Άλκμααρ (21:00)

Σάββατο

Ντεν Χάαχ – Τβέντε (19:30)

Φιτέσε – Σπάρτα (20:45)

Φένλο – Χέρενφεν

Τσβόλε – Εξέλσιορ (21:45)

Κυριακή

Μπρέντα – Βίλεμ (13:30)

Φέγενοορντ – Ουτρέχτη (15:30)

Χρόνινχεν – Ρόντα

Αϊντχόφεν – Άγιαξ (17:45)

SüperLig – 29η αγωνιστική

Παρασκευή

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ – Μπεσίκτας (20:00)

Σάββατο

Κασίμπασα – Καράμπιουκσπορ (13:30)

Μαλάτιασπορ – Αλάνιασπορ (16:00)

Σίβασπορ – Φενέρμπαχτσε (19:00)

Κυριακή

Κάισερισπορ – Γκεντσλέρμπιρλιγί (13:30)

Γκιόζτεπε – Μπούρσασπορ (16:00)

Αντάλιασπορ – Κόνιασπορ

Γαλατάσαράι – Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (19:00)

Δευτέρα

Οσμάνλισπορ – Τράμπζονσπορ (20:00)

Pro League – 3η αγωνιστική (play-offs τίτλου):

Παρασκευή

Σαρλερουά – Γκενκ (21:30)

Σάββατο

Σταντάρ Λιέγης – Γάνδη (21:30)

Κυριακή

Άντερλεχτ – Μπριζ (19:00)

Scottish Premier League – 34η αγωνιστική (1η των play-offs)

Σάββατο

Χιμπέρνιαν – Σέλτικ (17:00)

Κιλμάρνοκ – Αμπερντίν (17:00)

Νταντί – Σεντ Τζόνστοουν

Πάρτικ Θισλ – Χάμιλτον

Ρος Κάουντι – Μάδεγουελ

Κυριακή

Ρέιντζερς – Χαρτς (14:30)