Γκολ με το τσουβάλι έβαλε ο Ολυμπιακός στα Γιάννινα.

Οι «ερυθρόλευκοι» σάρωσαν στο «Γ. Καραϊσκάκης» τον ΠΑΣ με 5-0, έχοντας εξασφαλίσει τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, με τα τέρματα των Ελαμπντελαουί (33’) και Φορτούνη (41’ πέν.) σε παράβαση στην οποία υπέπεσε ο Τζημόπουλος, που έκανε χέρι μέσα στην περιοχή στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Μαρτίνς έστησαν το δικό τους πάρτι απέναντι στον απαράδεκτο ΠΑΣ που παράτησε το ματς, με τον Ποντένσε στο 55′ να κάνει το 3-0, ολοκληρώνοντας με ιδανικό τρόπο την ασίστ του Φορτούνη, ενώ ο Γκερέρο στο 90′ με εκπληκτικό σόλο και ο Μεριά στο 92′ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα, φτάνοντας το δείκτη του σκορ στο 5-0, με πέντε διαφορετικούς σκόρερ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός: Γιαννιώτης – Ελαμπντελαουί, Μεριά, Βούκοβιτς (57’ Μιράντα), Τσιμίκας – Μπουχαλάκης (74’ Νάτχο), Καμαρά – Φετφατζίδης, Φορτούνης (71’ Χριστοδουλόπουλος), Ποντένσε – Γκερέρο.