Φιλικό προπονητικού χαρακτήρα έδωσε σήμερα το πρωί, ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε με 3-2 του Κισσαμικού.

Ο Πέδρο Μαρτίνς έδωσε χρόνο συμμετοχής στα νέα πρόσωπα των Πειραιωτών, με τους Γκιγιέρμε, Ναουέλ και Ζοσέ Σα να πραγματοποιούν το ανεπίσημο ντεμπούτο τους.

Το ματς ξεκίνησε με τον Χουτεσιώτη κάτω από τα δοκάρια, τον Πάρντο να δοκιμάζεται ως δεξί μπακ, τον Κούτρη αριστερά, με τους Μιράντα και Πέιο (από την Κ19) στα στόπερ. Στον άξονα αγωνίστηκε ο Γκιγιέρμε (έβγαλε όλο το 90λεπτο), ο Φετφατζίδης, με τους Βρουσάι, Ποντένσε και Ναουέλ να αλλάζουν συνεχώς πλευρές. Στην επίθεση αγωνίστηκε ο Μάνος.

Tα γκολ για τον Ολυμπιακό σημείωσαν οι Γκερέρο, Μάνος και Φετφατζίδης. Μάλιστα, ο Έλληνας μεσοεπιθετικός είχε και χαμένο πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, αγωνίστηκαν αρκετοί παίκτες από την Κ19 των Πειραιωτών, ενώ εκτός έμεινε ο Τουρέ, ο οποίος πάντως ανεβάζει ρυθμούς, ώστε να είναι σύντομα έτοιμος και στη διάθεση του Πορτογάλου τεχνικού.